אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   פסילה מנהלית של רישיון נהיגה

   פסילה מנהלית של רישיון נהיגה היא סמכות הנתונה לקציני משטרה וגם למרב"ד (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים). פסילה שכזו עלולה לשבש במידה ניכרת את שגרת החיים של הנהג או הנהגת, ועל כן החוק מעמיד לרשותם גם דרכי התגוננות בפני מהלך שכזה. כדי למצות את אפשרויות ההתגוננות מומלץ להיעזר בעו"ד עם ניסיון – עו"ד מאיה שפירא אלקריף הינה מומחית לדיני תעבורה שנלחמת למען לקוחותיה ומביאה לידי ביטוי גם בקיאות מקצועית מעמיקה.

   באילו מקרים עלולה להתבצע פסילה מנהלית של רישיון נהיגה?

   * ביצוע עבירת תנועה שמובילה בסבירות גבוהה לכתב אישום – במקרה כזה הפסילה המנהלית ע"י קצין משטרה היא ל-30 ימים. בין העבירות: אי ציות לתמרור עצור, אי ציות לתמרור מתן זכות קדימה, סיכון הולך רגל על מעבר חצייה, נהיגה תחת השפעה של סמים או אלכוהול, עקיפה מסוכנת, נהיגה ללא מלווה של נהג חדש, מהירות מופרזת גבוהה במיוחד ועוד.

   * תאונת דרכים – במקרה כזה משך הפסילה המנהלית הוא 60 ימים. לפני הפסילה יוזמן הנהג שגרם לתאונה לשימוע, שבו הוא יכול לנסות לשכנע את קצין המשטרה לוותר על הפסילה.

   * הריגת אדם בתאונה – אדם החשוד בגרימת מוות בתאונת דרכים יאבד את רישיונו ל-90 ימים. גם במקרה כזה יתבצע שימוע לפני פסילת הרישיון.

   * צבירת נקודות – הגעה ל-36 נקודות מובילה לפסילת הרישיון ל-3 חודשים. חשוב לציין כי לאחר פרק זמן זה חייב הנהג לעבור תיאוריה על-מנת לקבל בחזרה את רישיונו. במקרה של הגעה ל-36 נקודות פעם נוספת תוך 6 שנים, הפסילה תהיה ל-9 חודשים ולאחריהם יידרש הנהג לעבור טסט.

   ייעוץ לפני שימוע והגשת ערעור לביטול רוע הגזירה

   נהג או נהגת המוזמנים לשימוע רשאים להתייעץ עם עורך דין, ולמעשה מומלץ לעשות זאת על-מנת למקסם את הסיכוי למניעת שלילת הרישיון. בנוסף, גם כשכבר נקבעה פסילה מנהלית של רישיון נהיגה זהו לא סוף פסוק מפני שניתן לערער על החלטת קצין משטרה בפני בית דין לתעבורה. זהו אחד מתחומי המומחיות העיקריים של עו"ד מאיה שפירא אלקריף, שמספקת שירות זה מתוך יושרה מלאה ורק כשיש היתכנות אמיתית להצלחה.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן