אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   עורך דין המכון הרפואי

   המכון הרפואי – או בשמו המלא, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) – הוא הגוף שהוסמך על-ידי משרד הבריאות לבצע בדיקות רפואיות שונות על-מנת לוודא כשירות לנהיגה. אל המכון מגיעים מי שנתפסו משתמשים בסמים או אלכוהול, נהגים שהיו מעורבים בתאונה, נהגים מבוגרים, נהגים שהתגלתה אצלם מחלה שעלולה לפגוע בכשירות לנהוג וגם מי שמבקשים רישיון נהיגה לרכב כבד או רכב ציבורי. גוף זה עלול לעיתים להתנהל בשרירות לב, ובמקרים כאלה מומלץ לפנות אל עורך דין המכון הרפואי – עו"ד תעבורה שכבר צבר ניסיון בהתנהלות מול המכון. זהו אחד מתחומי המומחיות של עו"ד מאיה שפירא אלקריף.

   איך בעזרת מעורבות עורך דין המכון הרפואי לא ישלול לכם את הרישיון?

   * ייעוץ מקיף לקראת הזימון – השירות הבסיסי של עורכי דין לתעבורה בהקשר של המרב"ד הוא ייעוץ מקצועי מעמיק, בהתאמה מלאה לנסיבות הספציפיות של כל אדם. הייעוץ כולל המלצות לגבי אילו מסמכים רפואיים כדאי להביא לבדיקה ואילו עדיף שלא להביא, עצות ספציפיות להתנהגות נכונה בהערכה של הפסיכולוג (במקרים שבהם היא רלוונטית), ועוד המלצות שמאפשרות לכם להגיע מוכנים – וכך למקסם את הסיכוי לצאת מהמכון עם רישיון הנהיגה.

   * הגשת ערעור – עורך דין בעל ניסיון בהתנהלות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מסייע גם בהגשת ערעורים על החלטות המכון. הערעור מוגש לוועדת הערר. ועדה זו מתכנסת בבית החולים שיבא והיא גוף נפרד מהמכון. חשוב להדגיש שהגשת ערעור אפשרית תוך 30 יום בלבד ממועד החלטת המרב"ד.

   * פנייה לבית משפט מחוזי – דרך פעולה נוספת של עו"ד תעבורה היא הגשת ערעור לבית משפט מחוזי. לבית משפט זה ישנה הסמכות לבטל את החלטת המכון הרפואי גם אם ועדת הערר אישרה אותה.

   הערכת סיכויי ההצלחה ופעולה בהתאם

   כאמור יש מקרים שבהם רק בעזרת עורך דין המכון הרפואי לא ישלול את הרישיון. יש גם מקרים שבהם אין היתכנות להצלחה, ולכן התכונה החשובה ביותר של עו"ד בתחום זה היא יושרה מלאה. עו"ד מאיה שפירא אלקריף מקפידה על אמינות ללא פשרות ועל שיקוף מדויק של המציאות לכל לקוח ולכל לקוחה – ורק לאחר הערכת סיכויי ההצלחה היא ממליצה על דרך הפעולה הנכונה.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן