אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   עבירות תנועה נהג חדש

   עבירות תנועה של נהג חדש

   כל נהג נדרש כמובן להתנהל באופן אחראי ובמלוא הזהירות. יחד עם זאת, נהגים חדשים – כלומר נהגים שעדיין לא חלפו שנתיים ממועד קבלת הרישיון – נבחנים בזכוכית מגדלת ועלולים לשלם מחיר גבוה יותר בהשוואה לנהגים ותיקים אם יעברו על החוק. בהתאם חשוב קודם כל לדעת על אילו עבירות תנועה נהג חדש עלול להיענש בחומרה רבה, ואם אתם נהגים חדשים ואתם מואשמים בביצוע עבירה שכזו – עו"ד מאיה שפירא אלקריף עשויה לסייע לכם, על בסיס הניסיון רחב ההיקף שצברה.

   על אילו עבירות תנועה נהג חדש עלול לשלם מחיר יקר?

   * מהירות מופרזת – עבירה שהמשטרה מרבה לאכוף, ושעלולה להוביל לענישה חמורה נגד נהגים חדשים: חובת מעבר תיאוריה פעם נוספת, הארכת תקופת ה"נהג החדש" בשנתיים ואפילו שלילת רישיון לפרק זמן מסוים.

   * נהיגה בשכרות – חשוב להדגיש שההגדרה של "שכרות" שונה בין נהג חדש לנהג ותיק, כשעבור נהגים חדשים הרף נמוך יותר (כלומר גם כמות מועטה יחסית של אלכוהול מספיקה כדי שהנהג יועמד לדין). גם עבור עבירה זו תיתכן פסילה של הרישיון וצורך במעבר תיאוריה ו/או טסט ו/או בדיקה במרב"ד (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים) לפני החזרת הרישיון.

   * עקיפה בניגוד לחוק – עבירה זו עלולה להוביל לפסילה מנהלית של הרישיון ע"י קצין משטרה לפרק זמן של 30 ימים. לאחר מכן הנהג החדש עלול להידרש להיבחן שוב במבחן התיאוריה.

   * אי מתן זכות קדימה – עוד עבירה שמוגדרת כחמורה במיוחד עבור נהגים חדשים, כשלאחר פסילה הם עלולים להידרש לעבור מחדש את התיאוריה ואפילו את הטסט.

   איך אפשר להוביל לביטול האישום או לכל הפחות הקלה בעונש?

   לאחר שמבינים על אילו עבירות תנועה נהג חדש עלול להיענש בחומרה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לנהוג בזהירות. אם בכל זאת נתפסתם, עו"ד מאיה שפירא אלקריף תבחן את נסיבות האירוע – ובמקרים רבים תמצא דרך להוביל לביטול האישום, לזיכוי בבית דין לתעבורה או לכל הפחות להקלה בעונש. בהקשר זה חשוב להדגיש שגם ההקלה עשויה להיות משמעותית ואפילו קריטית: אם למשל ייחסך מהנהג החדש הצורך לעבור שוב טסט, מדובר בחיסכון אדיר של זמן, כסף וטרחה (וכמובן הרישיון ישוב אליו תוך זמן קצר הרבה יותר).

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן