אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   נהיגה ללא רישיון נהיגה

   רישיון הנהיגה מבטיח לכל מי שנמצא על הכביש כי גם לנהגים האחרים יש את המיומנויות הנדרשות לצורך נהיגה בבטחה. בהתאם נהיגה ללא רישיון נהיגה נחשבת לעבירה חמורה, וגם במקרים שבהם מדובר בעבירה טכנית – כלומר האדם זכאי לרישיון נהיגה אבל לא חידש אותו – העונש עשוי להיות משמעותי. עו"ד מאיה שפירא אלקריף מסייעת לנהגים שנתפסו נוהגים ללא רישיון במסגרת הדרכים השונות הקבועות בחוק.

   העונשים המוטלים על נהיגה ללא רישיון נהיגה

   * רישיון לא בתוקף פחות מחצי שנה – אם לנהג היה רישיון בתוקף עד לפני 6 חודשים או פחות מכך, העונש יהיה 8 נקודות תעבורה ובנוסף קנס בגובה 250 ש"ח.

   * רישיון לא בתוקף 6-24 חודשים – אם פרק הזמן מאז שהרישיון לא תקף ארוך יותר, עד 24 חודשים, הקנס יהיה גבוה יותר – 750 ש"ח. מבחינת הנקודות העונש דומה – 8 נקודות.

   * רישיון לא בתוקף יותר משנתיים – במקרה כזה הנהג יזומן לדין. בית דין לתעבורה מוסמך לגזור מספר עונשים ובהם פסילת הרישיון לתקופה ממושכת.

   * נהג חדש – במקרה של נהג חדש הזימון לדין מתבצע גם אם חלפו 6 חודשים או יותר ממועד פקיעת הרישיון.

   * אדם שמעולם לא היה לו רישיון נהיגה – איסור על קבלת רישיון לפרק זמן משמעותי ואפילו לצמיתות. בנוסף מוסמך בית דין לתעבורה להטיל עונש של מאסר בפועל לתקופה של עד שנתיים!

   * נהיגה כשרישיון הנהיגה נפסל – אם המקרה הקודם נחשב לחמור מאוד, נהיגה בזמן פסילה נחשבת אפילו יותר חמורה, ובהתאם בתי הדין לתעבורה נוטים לעבר רף הענישה המקסימלי.

   בדיקה קפדנית של חומר הראיות וגיבוש תוכנית פעולה

   עו"ד מאיה שפירא אלקריף מטפלת במקרים של נהיגה ללא רישיון נהיגה באופן אחראי, על בסיס בחינה מדוקדקת של חומר הראיות. לאחר שעברה על כל החומרים הרלוונטיים, מגבשת עו"ד שפירא אלקריף, שכבר צברה ניסיון רחב היקף בנושא ספציפי זה, תוכנית פעולה במטרה למזער את העונש למינימום ההכרחי. ייצוג מקצועי עשוי להיות ההבדל בין למשל מאסר בפועל למאסר על-תנאי, ובין אובדן הרישיון לפרק זמן לא מבוטל לבין עונשים קלים יותר.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן