אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   נהיגה ללא טסט

   כל רכב נדרש לעבור מבחן רישוי שנתי, כדי לוודא שהוא תקין לחלוטין ולא מסכן את מי שנוהג בו ולא נהגים אחרים בסביבה. בהתאם נהיגה ללא טסט הינה עבירה חמורה, שהעונש עליה יכול להיות גם שלילת רישיון הנהיגה לפרק זמן משמעותי ובמקרים חמורים – אפילו מאסר בפועל! מצד שני, יש גם נסיבות המובילות להקלה בעונש, ולכן כדאי להיעזר בעו"ד עם ניסיון בתחום. עו"ד מאיה שפירא אלקריף מסייעת לנהגים שנתפסו נוהגים ברכב ללא טסט בתוקף, באחריות וביושרה מלאה.

   השיקולים לקביעת העונש על נהיגה ללא טסט

   * משך הזמן שחלף מאז שפקע תוקף הטסט הקודם – אם חלפה פחות מחצי שנה ממועד פקיעת תוקפו של רישיון הרכב, בדרך כלל העונש יהיה "רק" דוח. יחד עם זאת גם הדוח עצמו כרוך ב-6 נקודות תעבורה וקנס של 250 או 1,000 ש"ח (אם עברו יותר מ- 6 חודשים מאז שפקע הטסט, הנהג יידרש לשלם את הסכום הגבוה).

   * ההיסטוריה של הנהג – כשנהג ברכב ללא טסט מועמד לדין, בית דין לתעבורה לוקח בחשבון גם את ההיסטוריה שלו. נהגים שביצעו עבירות תנועה רבות עלולים להיענש בחומרה.

   * גיל הנהג – נהגים צעירים וגם נהגים חדשים עלולים לספוג עונש קשה יותר, לשם ההרתעה.

   * שנת ייצור הרכב – מטרת הטסט היא כאמור לוודא כשירות של הרכב. ככל שהרכב ישן יותר, כך הסכנה שבהיעדר טסט רבה יותר, ולכן בית הדין עלול להחמיר עם הנהג.

   באילו מקרים אפשר לסייע לנהג שנתפס ברכב ללא טסט בתוקף?

   נהיגה ללא טסט עלולה כאמור להוביל לשלילת הרישיון לפרק זמן לא מבוטל, וגם למאסר בפועל. יש גם מקרים שבהם "רק" דוח וצבירת נקודות עלולים להוביל לפסילת הרישיון, זאת אם לנהג כבר יש 30 נקודות. עו"ד מאיה שפירא אלקריף אמונה על בדיקה מדוקדקת של כל הנתונים הרלוונטיים ואיתור דרכים שבהן ניתן לפעול כדי למזער את העונש. השירות ניתן בשקיפות מלאה, כולל הסברים מפורטים על האופציות וללא הבטחות שווא. במקביל, כשישנה היתכנות אמיתית להצלחה, פועלת עו"ד שפירא אלקריף בנחישות רבה כדי להגן על לקוחותיה.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן