אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   נהיגה בזמן פסילה

   המדינה מקנה למספר גופים את הסמכות לפסול רישיון נהיגה לפרק זמן כזה או אחר. קצין משטרה רשאי לפסול מנהלית רישיון למשך 30 ימים, 60 ימים או 90 ימים, במקרים שבהם מבוצעת עבירת תנועה או כשנהג גורם לתאונת דרכים. המרב"ד (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים) מוסמך לפסול רישיון עקב צבירת 72 נקודות, וגם בשל בעיה רפואית. בית דין לתעבורה רשאי לשלול את רישיונו של אדם בנסיבות מסוימות. נהיגה בזמן פסילה נחשבת באופן טבעי לעבירה חמורה, ובהתאם העונשים האפשריים עלולים להיות קשים. עו"ד מאיה שפירא אלקריף מסייעת להקל על רוע הגזירה, בהתאם לנסיבות.

   העונשים האפשריים על נהיגה בזמן פסילה

   * קנס כספי – גובה הקנס משתנה בהתאם לנסיבות הנהיגה תוך כדי הפסילה, אולם בכל מקרה בתי הדין לתעבורה מוסמכים לקבוע קנסות משמעותיים.

   * פסילה לתקופה ארוכה – הרשעה בנהיגה בזמן שרישיון הנהיגה נפסל ע"י סמכות כלשהי תוביל במרבית המקרים להארכת משך הפסילה, ואפילו לתקופה ארוכה.

   * מאסר על תנאי – על-מנת לייצר הרתעה כלפי מי שכבר הפר באופן מודע וחמור החלטת רשות שלטונית (קצין משטרה / בית דין לתעבורה), עשוי שופט להטיל עונש מאסר על תנאי (שכמובן יופעל אם האדם יחזור לנהוג שוב בתקופת הפסילה).

   * מאסר בפועל – החוק מאפשר להטיל גם עונש מאסר בפועל, של עד 3 שנים! באופן טבעי העונש החמור יוטל רק במקרים חמורים – למשל הרשעה שנייה בנהיגה תחת פסילה, או ביצוע עבירת תנועה נוספת כגון נהיגה בשכרות או נסיעה במהירות מופרזת במקביל לנהיגה בזמן הפסילה.

   כמובן שיש מקרים שבהם מוטלים שני עונשים, למשל גם קנס גבוה וגם פסילה ממושכת.

   איך אפשר להקל על העונש או להוביל לזיכוי?

   למרות החומרה של עבירת נהיגה בזמן פסילה, עורכי דין מיומנים עשויים לסייע. דרך אחת היא הצגת הוכחה לכך שהנהג כלל לא ידע כי רישיונו נפסל, וגם נסיבות אישיות עשויות להקל על העונש. עו"ד מאיה שפירא אלקריף צברה ניסיון נרחב בתחום ספציפי זה, והניסיון מתורגם לבחירה נכונה של דרך הפעולה הטובה ביותר בכל מצב.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן