אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   האם משרד התחבורה ומשרד הרישוי זהו אותו גוף?

   לא פעם אנשים תוהים מה ההבדל בין משרד התחבורה למשרד הרישוי, ואף מתבלבלים לא פעם, בכל הנוגע לתחומי האחריות של שני הגופים הללו. על מנת לעשות לכם סדר, במאמר זה נמנה את ההבדלים משרד התחבורה והבטיחות בדרכים הוא משרד ממשלתי האחראי על גיבוש מדיניות וניהול ענף התחבורה בישראל. משרד הרישוי הוא אדף בתוך משרד התחבורה. משרד התחבורה אחראי על שירותי תחבורה שונים ביבשה, בים ובאוויר. המשרד אמון על תכנון, פיתוח והסדרה של תשתיות תחבורה ומערכות משולבות. תחומי הפעילות המרכזיים שלו כוללים:

   1. תכנון והשקעה בכבישים מרכזיים בתוך הרשויות המקומיות.
   2. רישוי רכבים ונהגים.
   3. פיקוח על חברות התחבורה הציבורית.
   4. פיקוח על רשות שדות התעופה וחברות התעופה הישראליות.
   5. הבטחת בטיחות טיסה, כושר אוויר ומתן רישיונות טייס לחברות תעופה.
   6. אחריות על תכנון המרחב האווירי ורישוי סוחרים וכלי טיס.
   7. פיקוח על חברות ספנות וכלי שיט ישראליים.
   8. הכשרת אנשי חיל הים.
   9. רישוי מקצועות וכלי שיט ימיים.
   10. מסירת מידע מטאורולוגי באמצעות השירות המטאורולוגי המשמש כיחידת התייחסות במשרד. מידע זה חיוני עבור תעופה, ספנות ובעלי עניין אחרים, לרבות הציבור הרחב.

   תפקידו של משרד הרישוי

   משרד הרישוי לעומת זאת, הוא יחידה אשר נמצאת במשרד התחבורה.  משרד הרישוי הוא בעצם אגף המקיף מספר יחידות, ביניהן רישוי, עדכון ובקרה, הממונה הארצי על בתי ספר לנהיגה ועוד.

   המשרד באמצעות ארבעה משרדים מחוזיים: ירושלים, תל אביב והמרכז, חיפה והצפון ובאר שבע והדרום. למשרדי מחוז אלו כ-30 סניפים ברחבי הארץ בהם כל אזרח יכול לבצע הליכי רישוי שונים, למעט דיפלומטים, שינויים טכניים ברכבים ונושאי רכב ציבורי, המטופלים על בסיס אזור המגורים. התפקידים הספציפיים של המשרד כוללים תחומי אחריות שונים. לדוגמת סקירה ותיקון של תקנות, נהלים וחקיקה הנוגעת לרישוי נהיגה. המשרד אחראי גם על קביעת קריטריונים בריאותיים ומקצועיים, מתן הכשרה והכוונה, ביצוע בחינות מעשיות ותיאורטיות, מתן רישיונות ויישום אמצעי תיקון בעת ​​הצורך. בנוסף, הוא מפקח על כל המערכות התומכות הקשורות לרישוי נהיגה. זה כולל בתי ספר לנהיגה, חינוך לתנועה בבתי ספר, מתקני הדרכה, מנהלים מקצועיים, בוחני נהיגה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ומכוני הדרכה ועוד. ואחראי על שירותי הרישוי הכוללים הוצאת רישיונות נהיגה ורישיונות רכב. לעיתים סוגיות בירוקרטיות שונות מצריכות לערב איש מקצוע מומחה בתחום, כעורך דין לתעבורה.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן