אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   ביטול פסילה מנהלית

   המחוקק קבע רשימה של עבירות תנועה שביצוען גורר זימון לשמוע בפני קצין משטרה – שמוסמך לפסול את רישיון הנהיגה לפרק זמן של 30 ימים. בנוסף, נהג שגרם לתאונה יוזמן גם הוא לשימוע, ובמקרים אלה הפסילה עלולה להימשך 60 ימים או 90 ימים (תאונה קטלנית). הפתרון הוא הגשת בקשת ביטול פסילה מנהלית, רצוי בעזרת עו"ד עם ניסיון. לזכות עורכת הדין מאיה שפירא אלקריף, כבר נרשמו הצלחות רבות בביצוע פעולה ספציפית זו.

   ביטול פסילה מנהלית – דגשים חשובים

   * היעדר ראיות – עילה אפשרית אחת המובילה לביטול פסילת הרישיון הינה היעדר ראיות, כלומר המשימה של עורך הדין היא להוכיח שקצין המשטרה כלל לא הסתמך על ראיות כשפסל את הרישיון.

   * היעדר מסוכנות – עילה אפשרית שנייה הינה היעדר מסוכנות. במקרה כזה יש חשיבות רבה להיסטוריה התעבורתית של הנהג.

   * נסיבות אישיות – לעיתים כדאי לפנות אל לב השופט או השופטת שדנים בבקשת הביטול של הפסילה, תוך הצגת נסיבות אישיות שמבהירות כי המחיר של פסילת הרישיון הינו כבד.

   * ערעור – גם אם בית הדין לתעבורה לא ביטל את הפסילה, עדיין יש מוצא – הגשת ערעור לבית משפט מחוזי.

   * ביטול פסילה מנהלית של המרב"ד – כפי שניתן לבטל פסילה מנהלית של קצין משטרה, ניתן לבטל גם פסילה של המרכז הרפואי לבטיחות בדרכים, ובפרט במקרים שבהם הגורם לפסילה הוא בעיה רפואית שלא באמת מחבלת ביכולת לנהוג.

   טיעונים מדויקים ופעולה מידית ונחושה

   ביטול פסילה מנהלית מחייב קודם כל יושרה – על-מנת שלא לנטוע תקוות שווא בליבו של נהג שרישיונו נלקח ממנו. במקרים שבהם יש היתכנות אמיתית להצלחה, נדרשות נחישות וגם זמינות גבוהה, על-מנת להחזיר את הרישיון תוך זמן קצר מאוד. כל האיכויות הנ"ל הן חלק בלתי נפרד מהשירות של עורכת הדין מאיה שפירא אלקריף, שבנוסף מביאה לידי ביטוי את הניסיון שרכשה כשעבדה במחלקה המשפטית של משרד הרישוי.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן