אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   ביטול נקודות תעבורה

   נקודות תעבורה הן עונש שאולי לא מורגש מיד – אבל כשהן מצטברות, התוצאה עלולה להיות חובת מעבר קורסי נהיגה ואפילו פסילה מנהלית ובמקרים חמורים גם תיאוריה, טסט ומכון רפואי. ביטול נקודות תעבורה הוא פעולה שעשויה להתגלות כמועילה מאוד. עו"ד מאיה שפירא אלקריף מסייעת לנהגים שצברו נקודות להימנע מענישה לא הכרחית.

   איך מתבצע ביטול נקודות תעבורה?

   * צבירה – על-פי דיני התעבורה נקודות שמצטברות מתבטלות באופן אוטומטי בסיטואציות שונות. כך למשל צבירה של עד 10 נקודות בפרק זמן של שנתיים מובילה לביטולן. מספר רב יותר של נקודות מחייב מעבר קורס נהיגה מונעת ולאחריו יימחקו הנקודות. גם לאחר פסילה מנהלית עקב צבירת 36 נקודות בתום 4 שנים מהעבירה האחרונה, הנהג מתחיל צבירה חדשה. במידה והנהג ממשיך לצבור נקודות, הפסילה הבאה תהיה בגין 72 נקודות לתקופה של תשעה חודשים.

   * המרה לעבירה קלה יותר – בחלק מהמקרים ניתן בעזרת עו"ד תעבורה מנוסה להמיר את העבירה שבה מואשם האדם בעבירה אחרת, קלה יותר, וכך לספוג פחות נקודות.

   * הסדר טיעון – בעזרת עו"ד תעבורה ניתן גם להגיע להסדר טיעון שבמסגרתו יוטל עונש קל יותר, ובפרט כזה שלא כולל נקודות.

   * זיכוי בפני בית דין לתעבורה – כל נהג שמקבל דוח (בין אם הוא כולל נקודות ובין אם לאו) רשאי לבחור להישפט. במקרה כזה הנקודות שבדוח בטלות, והסמכות להטיל עונש עוברת לבית הדין לתעבורה. אם בית הדין משתכנע שהנהג חף מפשע, לא יוטל עליו כמובן עונש ולא יתווספו לו נקודות. במקרים כאלה יש בדרך כלל חשיבות לא מבוטלת גם להיסטוריה התעבורתית של הנהג.

   בקיאות מקצועית ומציאת הפתרון המיטבי לכל מצב

   ביטול נקודות תעבורה מחייב הן בקיאות מקצועית מעמיקה והן נחישות על-מנת לעמוד מול הרשויות הרלוונטיות. עו"ד מאיה שפירא אלקריף מתאפיינת בשתי האיכויות החיוניות הנ"ל, ובנוסף מביאה לידי ביטוי יכולת מוכחת למצוא את נתיב הפעולה המיטבי בכל סיטואציה. עו"ד שפירא אלקריף הינה גם בעלת ניסיון רב בתחום ספציפי זה – ניסיון שמתורגם להערכת מצב מדויקת ולהתנהלות זהירה על-מנת לשפר את המצב ובשום מקרה לא להרע אותו.

   מחיקת נקודות

   אחד העונשים שמטילה מדינת ישראל על נהגים סוררים הוא נקודות. כך למשל עקיפה לא חוקית או שימוש בסמארטפון ללא מיקרופון מובילים לעונש של 8 נקודות, על אי מתן האפשרות להולך רגל להשלים בבטחה חצייה של כביש העונש הוא 6 נקודות ואילו על מעבר באור אדום יקבל הנהג 10 נקודות. הצטברות נקודות מתורגמת לעונשים, ולכן כדאי תמיד לשקול מחיקת נקודות. למעשה מומלץ להקדים תרופה למכה ולבחון תמיד את האפשרות לבטל נקודות תעבורה ע"י עורך דין מומחה.

   למה כדאי לבצע מחיקת נקודות?

   * קורס נהיגה ומבחן "בסיסי" – נהגים שצוברים עד 22 נקודות בפרק זמן של עד שנתיים נדרשים לעבור גם קורס נהיגה נכונה בסיסי וגם מבחן בסופו. אי עמידה בשני התנאים תוביל להשעיית הרישיון.

   * קורס נוסף ומבחן "ייעודי" (מתקדם) – נהגים שצוברים בין 24 ל-34 נקודות בפרק זמן של עד ארבע שנים נדרשים לעבור גם קורס נהיגה נכונה ייעודי – וגם מבחן בסוף הכשרה זו. אי עמידה בכל התנאים הנ"ל תוביל להשעיית הרישיון.

   * שלילת רישיון ל-3 חודשים – נהג שהגיע ל-36 נקודות ייאלץ להיפרד מהרישיון שלו ל- 3 חודשים.

   * שלילת רישיון ל-9 חודשים וחובות בדיקה במכון הרפואי ורק כאשר מקבל כשירות, ממשיך לתיאוריה וטסט- נהגים שמגיעים ל-72 נקודות תוך 6 שנים, או שצברו פעמיים 36 נקודות, יאבדו את רישיון הנהיגה ל-9 חודשים. תוך כדי הפסילה ישלחו למבחן נהיגה (טסט), מבחן תאוריה ובדיקות רפואיות של המרב"ד בכדי לקבל את רישיונם חזרה.

   טיפול מקצועי ביושרה מלאה

   חשוב להדגיש כי מחיקת נקודות אפשרית רק בנסיבות ספציפיות. בהתאם המרכיב החשוב ביותר בשירות של עו"ד מאיה שפירא אלקריף הוא יושרה מלאה – כך שכל נהג יכול לדעת מראש האם יש היתכנות אמיתית להצלחת המהלך. בנוסף מתאפיין השירות של עו"ד שפירא אלקריף בפעולה נחושה מול הרשויות הרלוונטיות במקרים שבהם אכן נעשה לנהג עוול וישנה הצדקה למחיקת הנקודות.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן