אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית

  אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

  קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
   אי חידוש רישיון נהיגה

   רישיונות הנהיגה מתחדשים לתקופה יחסית ארוכה בדרך כלל עבור כל הנהגים עד שהם מגיעים לגיל 70, ולאחר מכן הם מתחדשים לתקופות קצרות יותר. עם זאת, חשוב לציין כי חידוש רישיון הנהיגה אינו אוטומטי בתום כל תקופה. אם לנהג יש הגבלות מסוימות ברישיון, כגון הגבלות בריאותיות, פסילות והתליות מנהליות, צבירת נקודות או אי עמידה בקורסים בגין נקודות וגורמים נוספים, רישיונו לא יחודש עד לפתרון הנושא הספציפי שגורם לעיכוב.

   בעת חידוש רישיון נהיגה לאחר הגבלה או שלילה, נהגים בישראל מתמודדים לא פעם עם מכשולים בירוקרטיים המחייבים אותם למלא טפסים, לשלם אגרות ולנווט בין רשויות רלוונטיות שונות. התהליך עשוי להיות מורכב ואורך זמן, במיוחד במקרים של שלילת רישיון מורחבת או הגבלה.

   למשל, אם רישיון נהיגה נפסל ליותר משנה, על בעל הרישיון לעבור את כל תהליך החידוש הכולל עמידה במבחן עיוני ומעשי. במקרים בהם הרישיון נפסל או מוגבל לשנתיים, התהליך הופך מסובך עוד יותר, כרוך בניירת ובירוקרטיה נרחבת.

   בתקופת הגבלת הרישיון או שלילת הרישיון חל איסור מוחלט לנהוג. מי שיפר את ההגבלה הזו צפוי לעונשים חמורים, לרבות קנסות כבדים, פסילת רישיון מורחבת ופוטנציאל למאסר.

   הסיבות לאי חידוש רישיון נהיגה

   יש לא מעט סיבות לאי חידוש רישיון נהיגה. עם זאת, אי חידוש רישיון נהיגה הינו עבירת תעבורה ויכול אף להגיע לפסילת הרישיון. אי חידוש רישיון יכול לנבוע למשל מצבירת נקודות וכן, בשל עבירות תעבורה חמורות ואפילו בעיות בריאותיות.  הגורם העיקרי שבו מתחשבים בתי המשפט לתעבורה הוא רמת הסיכון שנהג מציב בפני משתמשי הדרך האחרים. אי חידוש רישיון נהיגה אינו מסמל מטבעו סיכון ישיר לאחרים אלא הפרה כלכלית וטכנית.

   נהיגה ללא רישיון עלולה להביא לתקופת פסילה מינימלית של שלושה חודשים. עם זאת, נהיגה עם רישיון שפג תוקפו אינה מובילה אוטומטית לתקופת פסילה מינימלית. כדי לנווט בין המורכבויות הללו ולהבטיח תהליך חידוש רישיון חלק, נהגים יכולים להיעזר בעורך דין תעבורה בעל ידע רב. אנשי מקצוע אלו יכולים לסייע לנהגים להבין את זכויותיהם, לנווט ביעילות בין שלבי התהליך השונים ולמזער עיכובים מיותרים בקבלת הרישיון המחודש בתום תקופת ההגבלה.

   אל תקחו צ'אנס על הרשיון שלכם

   קבעו עכשיו פגישת ייעוץ ראשונית
    שאלות ותשובות

    איך עו"ד לתעבורה יכול לעזור לי להתמודד מול משרד הרישוי?

    עו"ד אשר מתמחה בדיני משרד הרישוי ותעבורה מכיר את הנהלים המסורבלים של הרשות המנהלית ובכך יכול לעזור באופן גורלי בהחזרת ושמירת רישיון הנהיגה ביד הנהג.

    האם ניתן למחוק נקודות תעבורה?

    כן! ישנם תנאים שעל פי הם יהיה ניתן למחוק נקודות, הדבר נעשה בדרך של פניה לבימ"ש, בתוך 90 יום מיום קבלת הדוח. ישנה חשיבות בלווי עו"ד המתמחה בדיני תעבורה. הדבר נחוץ לשם הצלחת התהליך ומחיקת נקודות.

    קיבלתי פסילה ממשרד הרישוי. מה עושים?

    רצוי לפנות לעו"ד אשר מתמחה בתחום תעבורה במשרד הרישוי. הדבר יכול לעזור באופן משמעותי בטיפול בפסילה מול משרד הרישוי, באופן שהתוצאה יכולה להיות עיכוב פסילה למספר חודשים, קיצור פסילה, ביטול פסילה וביטול רכיבי הפסילה.

    האם עורך דין לתעבורה יכול לעזור לי בהכנה וליווי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

    כן, עו"ד המתמחה בתחום דיני תעבורה ומשרד הרישוי, יכול לסייע בהכנת הנהג למבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הגעתו ובכך להגדיל את הסיכוי להצליח במבחנים ולקבל אישור חיובי להמשך נהיגתו.

    בנוסף, במקרה ובו הנהג נכשל במבדקים וקיבל תשובה שלילית ולא קיבל את רישיונו בחזרה, עומדת לו הזכות להגיש ערעור בתוך 30 יום לוועדת ערר. רצוי וכדאי לגשת לוועדת ערר בליווי ערך דין המתמחה בנושא ולו היכולת והידע לשכנע את חברי וועדת הערר, כי יש מקום להחזיר לנהג את רישיונו ואף בתנאים.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי במקרה שהוגש נגדי כתב אישום?

    לבית המשפט בשום אופן לא ניגשים לבד, גם אם נדמה שעבירות תעבורה "הן קלות יותר". הסיבה היא שהאזרח הרגיל אינו מבין את התנהלות בבית המשפט והמשטרה. עו"ד לתעבורה אשר מתמחה בתחום, יפנה ליחידת התביעות על מנת לצלם את חומר החקירה בתיק המשטרתי, זאת כדי לבוא במשא ומתן עם התובע המשטרתי בניסיון להגיע להסדר פשרה או לחלופין לגבש קו הגנה וזאת במטרה לסייע לנאשם להגיע לתוצאה הטובה ביותר בעבורו.

    כיצד עורך דין לתעבורה יכול לסייע לי בעבירת נהיגה של שכרות/סמים/אלכוהול?

    עבירות נהיגה בשכרות/סמים/אלכוהול הינן עבירות אשר העונש עליהן מתחיל משנתיים פסילה לכל הפחות. הדרך הנכונה להתמודד עם צפי הפסילה, יתר רכיבי העונש וההשלכות המשפטיות לצידן, היא לבחון את התיק המשטרתי בראיה משפטית ולהגיע להסדר טיעון או ניהול התיק, הכול תלוי בליקויים המשטרתיים.

    משרדנו צבר לאורך השנים ניסיון רב בתחום התעבורה ובניהול אלפי תיקים, זאת במטרה לעזור ללקוח לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין
    דילוג לתוכן